Latvijas Universitātes
Bioloģijas fakultāte
(!!! Šis ir fakultātes vecais serveris !!!)
Sākumlapa LU Bioloģijas fakultāte Studiju
materiāli
LU Raksti
Bioloģija
Olimpiāde
 
 

Lauku prakses


Lauka kursi jeb prakses ir vieni no savdabīgākajiem mācību kursiem, kas paredzēti Bioloģijas fakultātes studentiem. Nodarbības lielākoties norisinās nevis auditorijās un laboratorijās, bet gan brīvā dabā. Šeit ir iespēja savām acīm aplūkot nevis dzīvo organismu preparātus, bet gan reālus augus un dzīvniekus dabiskā vidē. Nodarbībās Bioloģijas fakultātē tika dota iespēja analizēt dažādus, citu ievāktus paraugus. Praksē studentiem ir iespēja ne tikai novērot šo paraugu ievākšanu, bet veikt to pašiem. Pētot dažādus dzīvos organismus un vidi, rodas praktisks priekšstats par daudzveidīgajām saitēm, kas tos vieno. Vislabāk organismu un vides ciešā saistība novērojama, salīdzinot atšķirīgus biotopus un tajos mītošos dzīvos organismus. Ekskursijas, novērojumi un praktiskais darbs lauka apstākļos ļaus sasniegt izvirzīto mērķi – nostiprināt un papildināt 1. kursā iegūtās zināšanas augu un dzīvnieku sistemātikā, kā arī iepazīties ar kompleksas ekosistēmu pētniecības metodēm.

1. kursa vasaras prakse norisinās Bioloģijas fakultātes prakšu bāzē, kas atrodas Talsu rajonā Kolkā. Tā ir viena no interesantākajām Latvijas vietām, jo no vienas puses tai piekļaujas Rīgas līcis, no otras – Baltijas jūra, bet no trešās – Slīteres Nacionālais parks ar smilšainajiem kangariem, kur aug sausi priežu meži, un mitrajām vigām, kur atrodas gan pārmitri meži, pārmitras pļavas un purvi. Īpaša vērtība ir vecie piejūras priežu meži, kur sastopami pat vairāk nekā divus simtus gadu vecas priedes un to nokaltušie stumbeņi. Tas sekmē daudzu, citur reti sastopamu bezmugurkaulnieku sugu klātbūtni. Lai gan tūristu skaits Kolkā ar katru gadu palielinās, tomēr šeit joprojām ir relatīvi mazskartas pludmales ar interesantu floru un faunu.

Darba grūtības palīdz pārvarēt tiešais jūras tuvums. No prakses bāzes Rīgas līcis atrodas apmēram piecu, bet jūra – desmit minūšu gājiena attālumā. Izjust smilšaino pludmaļu pievilcību vislabāk, protams, var saulainā laikā. Ne jau vienmēr tāds ir, tomēr Kolkā to sagaidīt ir lielākas cerības nekā citur – nokrišņu daudzums šeit ir pats mazākais Latvijā.


Lapas adrese: priede.bf.lu.lv/studijas/prakse

Datorklase

Uzskates
materiāli

LU e-resursi

Studiju materiāli

Sākumlapa LU LUIS Dabas dati
Pēdējās izmaiņas
2014.08.20 – 14:27
  Latvijas Universitāte LU IT serviss LUIS Dabas dati
index.shtml pēdējās izmaiņas: 2014.08.20 – 14:27
© 2007. – 2018. LU Bf