Kā izveidot WWW lappusi, lai to neviens neskatītos vēlreiz.





Teksts: © 1997 Uldis Lavrinovičs
Noformējums un labojumi: CC 2012, Kārlis Kalviškis

Nekādā gadījumā, sākot veidot šo lapu, nedomājiet par to, ko tur liksiet iekšā. Šai lapai pēc iespējas nav jāsatur derīga informācija, kas varēti būt interesanta kādam citam, izņemot Jūs pašus. Pēdējais noteikums nav obligāts.

Ja nu kaut kādu informāciju savā lappusē tomēr ievietojat, tad ieteicamās tēmas varētu būt:

Izvēlieties pareizo izklāsta valodu un stilu. Ideāli būtu izvēlēties japāņu, sliktākajā gadījumā – turku valodu, var jau arī dzimto, bet tas ir neinteresanti. Ja nu izvēlējāties dzimto valodu, tad ieteicams pēc iespējas biežāk lietot žargonu un saīsinājumus, teiksim, „BTW, IMHO shamaaz Coolaaz Saitez  AFAIK nobodijs i juuzeejis pirms Me”.

Ieteicams izvēlēties pareizo noformējuma stilu. Kurš vairs mūsdienās taisa lapas ar melnu tekstu uz balta fona vai otrādi? Lillā burti uz zaļa fona taču izskatās daudz jautrāk, vai ne? Vispār, burtu lielumu un krāsu ieteicams mainīt katrā rindiņā!

Ja jūties profesionāls lapu veidotājs, tad Tev noderēs vēl daži tehniski sīkumi.

Netaisiet daudzas mazas lapas, tas nav stilīgi! Centieties visu informāciju sabāzt vienā lapā, tas būs daudz labāk, jo iespējamais lapas apmeklētājs būs atbrīvots no liekas norāžu meklēšanas un klikšķināšanas. Tas nekas, ka jūsu lapa no tīmekļa plašumiem līdz viesa datoram ceļos pusstundu, viņam būs laiks padarīt ko vērtīgu, nevis rakņāties pa jūsu daudzajām lappusēm. Pie tam, kas gan var būt jaukāks par iespēju ritināt izcili garu lapu uz ekrāna augšup un lejup, mēģinot tur atrast kaut ko interesantu? Naivais, viņš taču nezin, ka jūs uzmanīgi izlasījāt un izpildījāt šīs instrukcijas pirmo punktu!

Ja nu nekādi nevarat pārvarēt kāri sataisīt daudzas lapas, tad salieciet tās visas viena loga rāmjos (frames). Jo vairāk rāmju vienā logā, jo labāk. Vērā ņemams saniegums varētu būs rāmju skaits, kas pārsniedz piecus vai sešus.

Ievietojiet savā lapā maksimālu skaitu vecu norāžu uz citāmlapām, kas sen vairs tīmeklī nav atrodamas, kā arī norādes uz lapām, kas ir pilnīgi nesaistītas ar jūsu lapas tematiku (šo jau mēs apspriedām agrāk).

Par bildēm. Jā! Un daudz! Izmantojiek kustīgas bildes, milzu fotogrāfijas, kas varmācīgi lapā saspiestas līdz pastmarkas lielumam, galvenais, lai viss mirkšķinātu, zibinātu, uzraksti mirgotu, un lai pāri ekrānam visu laiku slīdētu dažādi uzraksti. WebM faili arī izskaistina lappusi un patīkami palielina lapas ielādes laiku.

Vēlams lapai piekabināt sava mīļākā deju mūzikas izpildītāja skaņdarbu, jo garāku, jo labāk. Tas tad jauki skanēs fonā, jo iespēju to atslēgt jūs taču nebūsiet paredzējis, vai ne?

Īpaši lieliem Interneta speciālistiem gribētu novēlēt neaizmirst dažādās papildiespējas, ko sniedz tehniskais progress: JAVA apletus, JAVA skriptus, dažādus flash un cītus animācijas brīnumus, kuru novērtēšanai apmeklētājs būs spiests tīklā sameklēt un instalēt uz sava datora vismaz trīs dažādas papildprogrammas (mazāks skaits nav vērā ņemams).

Tas, lūk, īsumā būtu viss. Ir jau vēl daži sīkumi, bet par tiem citu reizi !