Latvijas Universitātes
Bioloģijas fakultāte
(!!! Šis ir fakultātes vecais serveris !!!)
Sākumlapa LU Bioloģijas fakultāte Studiju
materiāli
LU Raksti
Bioloģija
Olimpiāde
 
 

Fakultātes prakses bāze Kolkā


Kopš 1991. gada LU Bioloģijas fakultātes īpašumā ir prakšu bāze, bijusī Kolkas „Vecā skola”. Vasaras prakses šeit notiek katru gadu no jūnija beigām līdz jūlijam kopš 1992. gada, kurā gan praksi lielā mērā izjauca Slīteres ugunsgrēks.

Sākotnēji šeit notika viens lauka kurss, kas ilga četras nedēļas. Kopš 2000. gada tas ir pārveidots un sadalīts divās daļās. Divas nedēļas ilgst „Lauka kurss botānikā un zooloģijā”, kurā studenti iepazīstas ar apkārtnes augiem un dzīvniekiem. Tajā jāpiedalās visiem fakultātes I kursa studentiem. Pēc tam sākas trīs nedēļas garš „Lauka kurss ekoloģijā I”, kuru izvēlas studenti ar interesi par dabu un ekoloģiju. Šajā kursā tiek veikti kompleksi dažādu apkārtnes ekosistēmu pētījumi un iepazītas daudzveidīgas pētījumu metodes. Reizi divos gados iespējams izvēlēties kursu „Sūnu un ķērpju ekoloģija un sistemātika”, kurā vienas nedēļas laikā studenti iepazīst sūnas, ķērpjus un daudzveidīgos to augšanas apstākļus.

Ārpus vasaras praksēm tukša kļūst reti. Tās piedāvātas iespējas bieži izmanto fakultātes bakalaura, maģistra un doktora studenti, kā arī fakultātes mācību spēki, lai veiktu savus zinātniskos pētījumus. Kolka ir izcila vieta, lai novērotu pavasara un rudens putnu migrācijas. Tepat blakus ir Irbes šaurums, kurš ir gan viena no lielākajām putnu ziemošanas vietām Baltijas jūrā, gan saistošs ar lielo zivju daudzveidību. Līdz ar Kolkas robežu sākas Slīteres Nacionālais parks, kas ir viena no lielākajām un daudzveidīgākajām aizsargājamām teritorijām Latvijā. Vairākkārt šeit ir notikuši fakultātes rīkoti semināri. Prakšu bāzes telpas dažkārt izmanto arī citu fakultāšu studenti un mācību spēki.

Brīvajos brīžos prakšu bāzi studenti un pasniedzēji mēdz izmantot arī atpūtai. Saule un jūra ir rokas stiepiena attālumā. Daudzus vilina lielā melleņu un sēņu bagātība. Katru gadu jūlija otrajā sestdienā Kolkā notiek Jūras svētki, kurus apmeklē daudzi vecāko kursu un jau bijušie studenti.


Lapas adrese: priede.bf.lu.lv/parbf/kolka

BF vēsture

Tradīcijas

Studentu pašpārvalde

Katedras

Fakultātes dome

Citas struktūrvienības

BF koris «DeCoro»

Prakses bāze Kolkā

Īss „Vecās skolas” apraksts

Fotogalerija

Kolkas apkārtne

Filmas un bukleti

Kontakti

Tālruņi

Kā mūs atrast

Sākumlapa LU LUIS Dabas dati
Pēdējās izmaiņas
2014.08.20 – 14:27
  Latvijas Universitāte LU IT serviss LUIS Dabas dati
index.shtml pēdējās izmaiņas: 2014.08.20 – 14:27
© 2007. – 2019. LU Bf