logo
                               
 Izvēlne
 Meklēšana

Paplašinātā meklēšana
 LU IT departaments
LU IT departaments
Konsultāciju punkts

Telefons: 7034712, 7034714
e-mail serviss at lu.lv
darba laiks: 8:00-20:00

Rīga, Aspazijas bulvāris 5
LANET centrs
LV-1050
LANET : Ugunsmūria ZoneAlarm konfigurēšana iesācējiem
Iesūtījis admin 2004/5/20 13:53:19 (274 lasīts)

Ugunsmūris - Drošības sistēma - speciāla programma, kas paredzēta personīgā datora aizsardzībai no organizācijas lokāla datoru tīkla un Internet tīkla. Ugunsmūris aizsargā šo datoru no nesankcionētas tīkla Internet lietotāju piekļuves, kā arī apgrūtina aizsargātā datora programmām nesankcionēti izmantot Internet pieslēgumu.
Kā piemēru šādai sistēmai apskatīsim Zonelabs piedāvāto personālo ugunsmūri Zone Alarm.
Ugunsmūris ZoneAlarm pieejams no LANET servera (klikšķināt šeit), vai arī oficiālajā izgatavotāja mājaslapā www.zonelabs.com

Kad instalācijas fails ir saglabāts, to palaižam.Instalēšana.

Pēc instalēšanas faila palaišanas parādās "ZoneAlarm Installation" logs (skat. att.1)

Attēls 1.

Lai izvēlētos instalācijai citu mapi, spiediet "Browse" un norādietizvēlēto. Ja Jums nav iebildumu pret šo mapi, spiediet Next.  

Šajā logā (skat. att.2) Jūs varat ierakstīt reģistrācijas informāciju (vārds,organizācija, e-pasts), lai saņemtu jaunumus uz pastu, taču šis pasākums nav obligāts, jo jaunumus var izlasīt arī izgatavotāja mājaslapā. 

Attēls 2.

Nākamajā logā ielieciet ķeksi pie "I accept the terms..."  un spiediet Install. Programma Jums prasīs uzrādīt pieslēguma veidu, Jūsu zināšanas security jomā utt., taču šī informācija nav ugunsmūra darbībai svarīga, tāpēc izvēlamies kaut ko un spiežam uz Finish

Notiek instalācija. Kad programma būs pabeigusi instalāciju, parādīsies
dialoglogs "ZoneAlarm Setup" ar jautājumu, vai Jūs vēlaties startēt ugunsmūri. Atbildam Yes

Jums tiks piedāvāts ZoneAlarmPro, kam ir vairāk iespēju un drošības, taču tas ir maksas pasākums. Tāpēc pārbaudiet (skat. att.3), ka ir iezīmēts parastais ZoneAlarm (radiopoga pie "Select ZoneAlarm") un klikšķinam uz Next

Attēls 3.

Nākamais logs Jums atkal piedāvā iegādāties ZoneAlarmPro, taču ignorējiet reklāmu (ja, protams, negribat šo programmu pirkt) un spiežam Finish

Tagad sāksies īstā ugunssmūra konfigurācija, kas ir pats svarīgākais posms. "Welcome" logā spiežam Next, lai sāktu konfigurēt.

 ZoneAlarm ir slavena ar to, ka rada paniku nepieredzējušos lietotājos, brīdinot arī par normālām tīkla darbībām. Šī iemesla dēļ iesakām šos brīdinājumus izslēgt (ieraksti par tiem vienalga tiks izdarīti, un tos varēs aplūkot vēlāk). Tāpēc atzīmējam "Dont alert me at all ..." (skat. att.4) un klikšķinam uz Finish.  

Attēls 4.

Nākamajā logā izvēlamies Automatic sākuma konfigurāciju, lai atļautu tādām programmām kā, piemēram, pārlūkprogrammai un e-pasta programmai pieeju Internetam (protams, citas programmas, kas vēlēsies izmantot tīkla resursus, Jums būs jānokonfigurē laika gaitā. bet par to vēlāk). Spiežam Finish.  

Ignorējam piedāvājumu nokodēt eBay atslēgu un spiežam Next


Nākamajā logā (skat. att.5) Jums tiek piedāvāts tāda kā virtuāla ievadstunda šīs ugunsmūra lietošanā. Ja angļu valodu tik labi neprotat, izvēlaties "Skip tutorial.." un Finish.   

Attēls 5.


Parādās ZoneAlarm programmas galvenais logs. Vispirms pārbaudīsim galvenos uzstādījumus. Klikšķinam uz tablapas "Preferences" (skat. att.6).   Šeit jāpārliecinās, ka ir ieķeksēta opcija "Load ZoneAlarm at startup", pretējā gadījumā pēc datora pārlādes ugunmūra aizsardzības vairs nebūs. 

Attēls 6.


Un tagad pats ugunsmūra "centrs" - programmu tīkla izmantošanas
atļauju saraksts. To redzam, atverot "Program Control" sadaļā
tablapu "Programs" (skat. att.7).  

Attēls 7.

Šeit ir un būs redzamas visas programmas, kas no Jūsu datora ir mēģinājušas piekļūt tīklam. Iezīmējot kādu programmu, apakšā varat redzēt informāciju par to - faila vārdu, atrašanās vietu, versijas numuru utt. Ir svarīgi pārbaudīt tieši programmas ceļu, vai tā patiešām ir tā programma, un nevis kāds trojan vīruss, kas nosaukts līdzīgi, taču atrodas citur.   

Jūs varat mainīt tīkla resursu izmantošanas atļaujas, ar labo taustiņu nospiežot uz attiecīgās programmas attiecīgās atļaujas un izvēloties vajadzīgo (skat. att.8). Normālā gadījumā Server atļaujas netiek piešķirtas nevienai programmai. Maksimālai drošībai Jums nevajadzētu bez atļaujas ("ask") atļaut nevienai programmai izmantot Internet zonu, taču tas viss, protams, ir atkarīgs no tā, kādas programmas Jūs lietojat.
  

Attēls 8.

Taču NEKAD nevajadzētu ļaut kādai programmai izmantot tīklu, ja neesat 100% pārliecināts, ka tas ir nepieciešams! Vairāk nekā 90% visu programmu, kas vēlas pieslēgties Internetam, nav tādas vajadzības. Tās ir vai nu spyware - programmas, kas mēģina kaut kur nosūtīt Jūsu personīgo informāciju, vai trojan vīrusi, kas inficē Jūsu datoru, vai arī neveiksmīgi uzrakstītas programmas, kas grib nokopēt sev kādus uzlabojumus (updates) bez Jūsu piekrišanas. 

Pārējos ZoneAlarm uzstādījumus mainīt nav ieteicams. 

Brīdinājumu ziņojumu apskatīšana.

 Sadaļā "Alerts&Logs" zem tablapas "Log Viewer"(skat. att.9) Jūs varat apskatīt brīdinājumus par programmu mēģinājumiem izmantot kādus tīkla resursus. Atkal atgādinām, ka panika nav vajadzīga, jo 95% no šiem ierakstiem, visticamāk, ir normālas tīkla darbības pazīmes. Uzmanību var pievērst tiem, kas "Rating" kolonnā atzīmēti kā High.   

Attēls 9.

Ja esat apskati beidzis (-usi), tad aizveram ZoneAlarm logu, nospiežot krustiņu labajā augšējā stūrī. Pirmo reizi, to darot, parādīsies logs "ZoneAlarm tips" (skat. att.10). Vienkārši ielieciet ķeksi pie "Don't show this message again" un OK.   

Attēls 10.

Tagad par Jūsu ugunsmūra darbību ziņos sarkan-dzeltenā ZA ikoniņa Jūsu system tray (pa kreisi no pulksteņa labaja apakšējā stūrī). Uz šīs ikonas noklikšķinot dubultklikšķi, Jūs atverat ZoneAlarm programmas logu un varat apskatīt un izmainīt uzstādījumus. 

Ja ar Jūsu ZoneAlarm uzstādījumiem kaut kas notiek, tos var atlikt uz noklusētajiem sekojošā veidā - aizverot ZoneAlarm un tad izdzēšot C:\windows\internet logs\ mapi.  

Ugunsmūra konfigurēšana, kad jauna programma grib izmantot tīkla resursus. 

Kad jauna programma mēģinās piekļūt Internetam, Jūs par to tiksiet informēti ar šādiem izlecošiem logiem no minētās ZoneAlarm ikonas labajā apakšējā stūrī.   

Attēls 11.                                            Attēls 12.

Programma prasa piekļuvi Internetam (skat. att.11). Ja esat absolūti pārliecināti, ka šī programma ir droša, spiediet Yes, un programmai šajā reizē tiks atļauts piekļūt tīklam. Ja gribat, lai šai programmai arī turpmāk tiktu atļauts izmantot tīklu, neprasot Jums, ielieciet ķeksi pie "Remember this answer.." un spiediet Yes.  

Līdzīgs ziņojums izlec, kad programma prasa servera tiesības (skat. att.12). Ar šīm jābūt pavisam uzmanīgam, jo servera tiesības parasti pieprasa backdoor programmas (vīrusi, trojāni). Visticamāk, ka šī programma, kas pieprasa servera tiesības, atļaus citiem cilvēkiem piekļūt failiem uz Jūsu datora.

Atcerieties, ka ugunsmūrim nebūs nekādas nozīmes, ja Jūs to nebūsiet nokonfigurējuši pareizi un atbilstoši savām vajadzībām!

Lapa drukāšanai Nosūtīt draugam
 
Par komentāra saturu atbild tikai komentāra autors.

Ielika Thread
Anonymous
Posted: 2004/5/20 22:34  Updated: 2004/5/20 22:34
 Re: Ugunsmūria ZoneAlarm konfigurēšana iesācējiem
Tas nu tiesam loti labi, ka sitads raxts paradijies, jo citadak forumaa "profesionali" laudis ne pa jokam lekaja uz Lanet servisu. Tagad varbut tadi debili jautajumi un uzbraucieni foruma bus mazaak.

Lanet servisa aizstavis
Atbildēt
serviss.lanet.lv
LANET Palīdzības dienesta telefoni: 7034714, 7214712 e-mail: serviss at lanet.lv